County, Provincial & National medal winning performances, USAC Juveniles
National Cross Country Championship
Gold : BU15 Club Team : 3,500M : Ben Wall, Myles Hewlett, Aidan Shannon, Eoin Shannon, Robert Wall & Owen Lennon
Gold : BU15 Provincial Team : 3,500M : Ben Wall & Myles Hewlett
2nd : BU14 : 3,000M : Myles Hewlett
Leinster Cross Country Championship
1st : BU14 : 3,000M : Myles Hewlett
2nd : BU15 : 3,500M : Ben Wall
2nd : BU19 : 6,000M : Aedan Rogers
3rd : BU15 : 3,500M : Myles Hewlett
5th : BU16 : 4,000M : Ben Wall
10th : BU9 (Non Championship) : 500M : Fionn MacEochaidh
11th : BU9 (Non Championship) : 500M : Maitiu Wall
12th : BU14 : 3,000M : Eoin Shannon
12th : BU16 : 4,000M : Adam O’Connor
Gold : GU11 County Team : 1,500M : Heather Costello
Gold : BU14 Club Team : 3,000M : Myles Hewlett, Eoin Shannon, Cosmo Hewlett, Finn Kelly, Sean Lennon & Ben Myers
Gold : BU15 Club Team : 3,500M : Ben Wall, Myles Hewlett, Aidan Shannon, Darragh Flannelly, Robert Wall & Owen Lennon
Gold : BU16 Club Team : 4,000M : Ben Wall, Adam O’Connor, Aidan Shannon, Robert Wall & Oisin MacEochaidh
Gold : BU14 County Team : 3,000M : Myles Hewlett, Eoin Shannon, Cosmo Hewlett, Finn Kelly, Sean Lennon & Ben Myers
Gold : BU16 County Team : 4,000M : Ben Wall, Adam O’Connor, Aidan Shannon, Robert Wall & Oisin MacEochaidh
Silver : BU15 County Team : 3,500M : Ben Wall, Myles Hewlett, Aidan Shannon, Darragh Flannelly, Robert Wall & Owen Lennon
Silver : BU17 Club Team : 5,000M : Adam O’Connor, Aaron Browne, Cian Flanagan & Ryan Kielthy
Wexford Cross Country Championships
Gold : BU12 Team : 2Km : Eoin Hannan, Ronan Shannon & Olan Delaney
Gold : BU13 Team : 2.5km : Sean Lennon, Tomasso Hickey & Olan Delaney
Gold : BU14 : 3km : Myles Hewlett
Gold : BU14 Team : 3km : Myles Hewlett, Cosmo Hewlett & Eoin Shannon
Gold : BU15 : 3.5km : Myles Hewlett
Gold : BU15 Team : 3.5km : Myles Hewlett, Ben Wall & Aidan Shannon
Gold : BU16 : 4km : Ben Wall
Gold : BU16 Team : 4km : Ben Wall, Adam O’Connor & Robert Wall
Gold : BU17 Team : 5km : Aaron Browne, Adam O’Connor & Ryan Kielthy
Gold : GU19 : 4km : Grace Costello
Gold : BU18 Team : 6km : Aaron Browne, Cian Flanagan & Ryan Kielthy
Silver : BU9 (Non Championship) : 500m : Donagh Grennan
Silver : BU11 Team : 1.5km : Cormac Delaney, Eanna Grennan & Max Murphy
Silver : BU12 : 2Km : Eoin Hannan
Silver : BU13 Team : 2.5km : Ronan Shannon, Luca O’Connor & Charlie Alfred
Silver : BU13 : 2.5km : Sean Lennon
Silver : BU14 : 3km : Cosmo Hewlett
Silver : BU14 Team : 3km : Finn Kelly, Sean Lennon & Ben Myers
Silver : BU15 : 3.5km : Ben Wall
Silver : BU15 Team : 3.5km : Robert Wall, Ben Myers & Oisin McEochaidh
Silver : BU18 : 6km : Aaron Browne
Silver : GU18 : 4km : Rebecca Bawden
Silver : GU19 : 4km : Rebecca Bawden
Bronze : BU9 (Non Championship) : 500m : TJ Murphy
Bronze : BU14 : 3km : Eoin Shannon
Bronze : BU14 Team : 3km :Caolan Costello, Tomasso Hickey & Luca O’Connor
Bronze : BU15 : 3.5km : Aidan Shannon
Bronze : BU16 : 4km : Adam O’Connor
Bronze: GU18 : 4km : Grainne Flannelly
Bronze : BU18 : 6km : Cian Flanagan
National Juvenile Track & Field Championships
Gold : BU14 : 1,500m : Myles Hewlett
Gold : BU18 : Javelin : Joshua Hewlett
Silver : BU14 : 800m : Myles Hewlett
Bronze : GU14 : 2Km Walk : Isabel Bawden
Bronze : BU15 : 1,500m : Darragh Flannelly
National Juvenile ‘B’ Track & Field Championships
Gold : BU16 : 800m : Adam O’Connor
Leinster Juvenile Track & Field Championships
Gold : BU14 : 800m : Myles Hewlett
Gold : BU14 : 1,500m : Myles Hewlett
Gold : BU17 : Triple Jump : Patrick Doyle
Gold : BU18 : Javelin : Joshua Hewlett
Silver : GU14 : 2Km Walk : Isabel Bawden
Silver : BU17 : 3Km Walk : Ryan Kielthy
Silver : GU19 : Long Jump : Aoife Muldoon
Silver : BU17 : 4 X 100m County Relay: Aaron Browne
Bronze : GU15 : 2Km Walk : Ciara Murphy
Bronze : GU16 : 2Km Walk : Eve Byrne
Bronze : BU14 : Javelin : Cosmo Hewlett
Bronze : BU15 : 800m : Darragh Flannelly
Bronze : BU15 : 1,500m : Darragh Flannelly
Bronze : BU15 : 4 X 100m County Relay: Darragh Flannelly, Oisin McEochaidh & Aidan Shannon
Leinster Juvenile 4x100m Relay Championships
Silver : BU15 : 4 X 100m Relay – Darragh Flannelly, Aidan Shannon, Oisin McEochaidh & Cosmo Hewlett
Bronze : GU18 : 4 X 100m Relay – Rebecca Bawden, Alannah Byrne, Aisling Power, Grace Costello & Aoife Ní Eochaidh
Bronze : Junior Women : 4 X 100m Relay – Rebecca Bawden, Alannah Byrne, Aisling Power, Grace Costello & Aoife Ní Eochaidh
Bronze : BU17 : 4 X 100m Relay – Conor Murphy, Aaron Browne, Patrick Doyle & Adam O’Connor
Wexford Track & Field Championships
Gold : BU9 : Turbo Javelin : Fionn MacEochaidh
Gold : BU9 : 4 X 100m Relay : TJ Murphy, Fionn MacEochaidh, Donagh Grennan, Maitiu Wall & Adam Burke
Gold : BU12 : 60m Hurdles : Eoin Hannon
Gold : BU13 : 4 X 100m Relay : Sean Lennon, Tommaso Hickey, Olan Delaney & Sam Myers
Gold : BU14 : Javelin : Cosmo Hewlett
Gold : BU14 : Walk : Aidan Kehoe
Gold : BU14 : 75m Hurdles : Eoin Shannon
Gold : BU14 : 80m : Cosmo Hewlett
Gold : BU14 : 200m : Cosmo Hewlett
Gold : BU14 : Shot Put : Cosmo Hewlett
Gold : BU14 : 800m : Myles Hewlett
Gold : BU14 : 1500m : Myles Hewlett
Gold : BU15 : 100m : Oisin MacEochaidh
Gold : BU15 : 4 X 100m Relay : Myles Hewlett, Aidan Shannon, Eoin Shannon & Darragh Flannelly
Gold : GU16 : Walk : Eve Byrne
Gold : GU16 : 800m : Louise Doyle
Gold : BU16 : 1500m : Adam O’Connor
Gold : GU17 : 800m : Aisling Power
Gold : GU17 : 1500m : Aisling Power
Gold : BU17 : Long Jump : Patrick Doyle
Gold : BU17 : 200m : Aaron Browne
Gold : BU17 : 800m : Aaron Browne
Gold : BU17 : 1500m : Aaron Browne
Gold : BU17 : 300m Hurdles : Aaron Browne
Gold : BU17 : 4 X 100m Relay : Ryan Kielthy, Adam O’Connor, Aaron Browne & Conor Murphy
Gold : GU18 : 800m : Rebecca Bawden
Gold : GU18 : 1500m : Grace Costello
Gold : BU18 : Walk : Ryan Kielthy
Gold : BU18 : 1500m : Nic Walkden
Gold : GU19 : 4 X 100m Relay : Grace Costello, Alannah Byrne, Rebecca Bawden & Aoife Muldoon
Gold : BU18 : 4 X 100m Relay : Aaron Browne, Cian Flanagan, Patrick Doyle & Conor Murphy
Gold : Mixed U18 : 4 X 100m Relay : Claire Doyle, Aoife NiEochaidh, Patrick Doyle & Conor Murphy
Gold : BU19 : 800m : Aedan Rogers
Gold : BU19 : 1500m : Aedan Rogers
Silver : BU9 : 60m : TJ Murphy
Silver : BU9 : 100m : TJ Murphy
Silver : BU11 : Long Jump : Eanna Grennan
Silver : BU12 : Long Jump : Sam Myers
Silver : BU12 : 600m : Olan Delaney
Silver : BU12 : 4 X 100m Relay : Sam Myers, Olan Delaney, Eoin Hannon & Charlie Alfred
Silver : BU13 : 100m : Tommaso Hickey
Silver : GU14 : Walk : Isabel Bawden
Silver : BU14 : Walk : Sean Lennon
Silver : BU14 : Javelin : Eoin Shannon
Silver : BU14 : 800m : Cosmo Hewlett
Silver : BU14 : 100m : Cosmo Hewlett
Silver : BU14 : 1500m : Cosmo Hewlett
Silver : BU14 : 4 X 100m Relay : Ben Myers,Cosmo Hewlett, Sean Lennon & Aidan Kehoe
Silver : BU15 : 200m : Darragh Flannelly
Silver : BU15 : 800m : Darragh Flannelly
Silver : BU15 : 1500m : Darragh Flannelly
Silver : BU15 : 4 X 100m Relay : Myles Hewlett, Aidan Kehoe, Ben Myers & Oisin MacEochaidh
Silver : GU15: 4 X 100m Relay : Kelly Corbett, Ciara Murphy, Hazel Hickey & Isabel Bawden
Silver : GU16 : Shot Put : Erinn Shannon
Silver : GU16 : High Jump : Louise Doyle
Silver : GU16 : 1500m : Louise Doyle
Silver : GU16 : 4 X 100m Relay : Louise Doyle, Eve Byrne, Clodagh Foran & Erinn Shannon
Silver : BU16 : 800m : Adam O’Connor
Silver : BU17 : 100m : Aaron Browne
Silver : BU17 : 100m Hurdles : Ryan Kielthy
Silver : BU17 : Long Jump : Conor Murphy
Silver : BU17 : High Jump : Conor Murphy
Silver : BU17 : 800m : Cian Flanagan
Silver : BU18 : 100m : Nic Walkden
Silver : GU17 : 4 X 100m Relay : Louise Doyle, Eve Byrne, Aoife Ni Eochaidh, Claire Doyle & Aisling Power
Silver : GU18 : Long Jump : Rebecca Bawden
Silver : GU18 : 800m : Alannah Byrne
Silver : GU18 : 1500m : Rebecca Bawden
Silver : Mixed U18 : 4 X 100m Relay : Rebecca Bawden, Alannah Byrne, Aaron Browne & Cian Flanagan
Bronze : GU11 : 4 X 100m Relay : Lily Meekens, Maeve Burke, Leaj Kehoe, Ava Kehoe & Romy Belton
Bronze : BU12 : 60m Hurdles : Sam Myers
Bronze : BU12 : 60m : Sam Myers
Bronze : BU12 : 100m : Sam Myers
Bronze : BU12 : 600m : Sam Myers
Bronze : BU13 : 600m : Sean Lennon
Bronze : BU13 : 4 X 100m Relay : Ronan Shannon, Eoin Hannon, Charlie Alfred & Luca O’Connor
Bronze : BU14 : 200m : Ben Myers
Bronze : BU14 : 800m : Ben Myers
Bronze : BU14 : 1500m : Ben Myers
Bronze : BU14 : 100m : Myles Hewlett
Bronze : BU14 : 4 X 100m Relay : Myles Hewlett, Luca O’Connor, Eoin Shannon & Finn Kelly
Bronze : BU15 : 100m : Darragh Flannelly
Bronze : BU15 : 1500m : Aidan Shannon
Bronze : GU16 : Shot Put : Eve Byrne
Bronze : GU16 : High Jump : Clodagh Foran
Bronze : GU16 : Triple Jump : Eve Byrne
Bronze : GU16 : 800m : Erinn Shannon
Bronze : GU16 : 1500m : Erinn Shannon
Bronze : BU17 : 100m Hurdles : Aaron Browne
Bronze : BU17 : 300m Hurdles : Ryan Kielthy
Bronze : BU17 : 1500m : Ryan Kielthy
Bronze : BU17 : 200m : Patrick Doyle
Bronze : GU18 : Long Jump : Alannah Byrne
Bronze : GU18 : 200m : Alannah Byrne
Bronze : GU18 : 100m : Rebecca Bawden
Bronze : GU18 : 1500m : Alannah Byrne
to be continued
National Indoor Track & Field
Gold : BU17 : 1.5Km Walk : Ryan Kielthy
National Cross Country Relay
Gold : BU14 (2017 Age Group) : Myles Hewlett, Cosmo Hewlett, Aidan Shannon & Darragh Flannelly
Leinster Indoor Track & Field
Gold : BU14 : 800m : Myles Hewlett
Gold : GU19 : Triple Jump : Aoife Muldoon
Gold : GU19 : High Jump : Ciara Kelly
Silver : GU15 : 1Km Walk : Ciara Murphy
Silver : BU17 : 1.5Km Walk : Ryan Kielthy
Silver : BU17 : High Jump : Conor Murphy
Silver : BU17 : Triple Jump : Patrick Doyle
Silver : GU19 : Long Jump : Aoife Muldoon
Bronze : BU15 : 800m : Darragh Flannelly
Bronze : GU16 : 1.5Km Walk : Eve Byrne
Bronze : BU19 : 1,500M : Aedan Rogers
Silver : BU15 : 4 X 200m Relay – Darragh Flannelly, Aidan Shannon, Oisin McEochaidh & Owen Lennon
Bronze : GU19 : 4 X 200m Relay – Rebecca Bawden, Alannah Byrne, Aoife Muldoon & Ciara Kelly
Bronze : BU17 : 4 X 200m Relay – Aaron Browne, Cian Flanagan, Patrick Doyle & Adam O’Connor
Bronze : BU18 : 4 X 200m Relay – Nik Walkden, Joshua Hewlett, Daniel Wickham & Cian Flanagan
Wexford Cross Country Relay
Gold : BU12 : 4 X 250M : Ronan Shannon, Olan Delaney, Sean O’Brien & Sam Myers
Gold : BU14 : 4 X 500M : Myles Hewlett, Ben Myers, Cosmo Hewlett & Eoin Shannon
Gold : GU16 : 4 X 500M : Clodagh Foran, Eve Byrne, Erinn Shannon & Louise Doyle
Gold : BU16 : 4 X 500M : Adam O’Connor, Owen Lennon, Oisin McEochaidh & Darragh Flannelly
Silver : BU10 : 4 X 250M : Fionn McEochaidh, Gearoid Byrne, Donagh Grennan & Jake Sutton
Leinster Cross Country Relay
Gold : BU14 : 4 X 500M : Myles Hewlett, Cosmo Hewlett, Finn Kelly & Eoin Shannon
Bronze : BU16 : 4 X 500M : Oisin McEochaidh, Aidan Shannon, Adam O’Connor & Owen Lennon